Dixi

Dixi – kudłata piękność poszukuje troskliwego opiekuna!

WIELKOŚĆ: Średnia (ok. 12 kg)

DATA PRZYJĘCIA: 17.02.2017 r.

POCHODZENIE: UM ŚWIDNICA, ul. Mieszka I

WIRTUALNY OPIEKUN: BRAK

Dixi, to średniej wielkości kudłata przedstawicielka płci pięknej 🙂 Została niegdyś bardzo skrzywdzona przez los; wraz z inną sunią (Pixi) spędziła większość swojego życia w zabiedzonym mieszkaniu, którego nie opuściła ani razu w całym swoim życiu.
Na szczęście trafiła do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy, gdzie powoli zaczęła otwierać się na ludzi. Po raz pierwszy z boksu wyszła po 3 miesiącach, idąc na swój przełomowy spacer 🙂
Obecnie Dixi przebywa biurze Schroniska i oswaja się z wieloma osobami. Jest pięknym, pozbawionym strachu ale wciąż bardzo spokojnym psem. Całe jej zachowanie przywodzi na myśl stworzenie, które rozkwita dopiero wtedy, gdy się ją zauważy. Po zawołaniu, bądź wypowiedzeniu jej imienia – w ułamku sekundy potrafi ze spokojnego psa, przerodzić się w niekończące podskakiwania i wesołe merdanie ogonem. Wtedy też wygrzebuje się spod stołu, pod którym spała i cieszy bezgranicznie, wymachując w powietrzu przednimi łapkami.
Uwielbia siedzieć na kolanach oraz spać na poduszkach, blisko człowieka, przepięknie chodzi na smyczy, toleruje koty oraz inne zwierzęta, nadaje się dla dzieci i do mieszkania w bloku. Zachowuje czystość, nie niszczy – idealny pies dla każdego, kto nie prowadzi zbyt aktywnego trybu życia.   W dodatku to bardzo młody pies, który po przyzwyczajeniu się, będzie idealnym powiernikiem miłości dla każdego!

Ze względu na swoją trudną przeszłość, sunia może bardzo oszczekiwać osoby wchodzące przez drzwi ( szczególnie gdy zostanie to zrobione zbyt gwałtownie), ale kilka spokojnych słów od razu ją uspokaja