Merfi – DT

Miły Merfi czeka na dom!

WIELKOŚĆ: DUŻA (OK. 25 KG)

DATA PRZYJĘCIA: 1.06.2017 r.

POCHODZENIE: UM ŚWIDNICA

Merfi to aktualnie około 12 letni pies. Jego schroniskowa historia zaczęła się w lutym 2017 roku, kiedy to trafił do nas po śmierci opiekunów. Było to dla niego traumatyczne doświadczenie, gdyż jego świat po prostu runął. Brutalnie. Z dnia na dzień zamienił miękką kanapę na schroniskowy boks…

Merfi podbił serca wszystkich pracowników i wolontariuszy. Dał nam się poznać jako czyściutki, grzeczny, domowy psiak. Jego szczekanie słychać było tylko, gdy widział wolontariusza i domagał się spaceru, poza tym czasem, ten duży, czarny kundelek po prostu grzecznie leżał w posłanku i oczekiwał na uwagę ze strony opiekunów.

Merfi trafił do adopcji. Wrócił. Pod (nie boimy się powiedzieć) idiotycznym pozorem. Merfi oszczekuje psy na spacerze i opiekun uznał to za uciążliwe i postanowił go z dnia na dzień oddać. Po kilku miesiącach w nowym domu… Tym razem Merfi wrócił poniekąd jak do siebie. Przyzwyczaił się do naszych rytuałów, spacerów, przytulania z załogą schroniska i dalej szukamy mu domu od tej pory.

W sierpniu 2018 roku Merfiego przygarnęła do domu tymczasowego pani Paula ze Świebodzic. To wygrana na loterii dla naszego seniorka. Będzie teraz pod indywidualną opieką, szczęśliwy, do momentu adopcji lub dożywotnio.

Merficzek akceptuje koty, wychował się z jednym, suczki także. Psich samców nie. To według nas pies idealny 🙂