Karat

Karat – radosny psiak do kochania! Idealny towarzysz samotnej osoby!

WIELKOŚĆ: duża (ok. 25 KG)

DATA PRZYJĘCIA: 3.06.2017 r.

POCHODZENIE: Miasto Świdnica

WIRTUALNY OPIEKUN: BRAK

Karat to pies, który miał niegdyś dom. Był znajdą i u obecnej właścicielki mieszkał kilka lat. Niestety, osoba starsza miała problem z utrzymaniem 2 psów, kota i samej siebie ze skromnych świadczeń socjalnych. Doszło do nieszczęścia – podczas Dni Świdnicy psy szarpnęły swoją właścicielkę, kobieta złamała rękę, a psy zamieszkały u nas. Wskutek interwencji instytucji miejskich, próśb samej właścicielki, psy zostały u nas, kobieta zrzekła się praw do nich i są przekazane do adopcji. Karat i Koral lepiej aby znalazły domy u odpowiedzialnych osób, które będą świadome ich potrzeb i zapewnią im dobre warunki.

Karat to wesoły, żywiołowy pies. Potrzebuje domu, który zapewni mu dość dużo ruchu i spacerów. Jest bardzo łagodnym psem, jednakże ze względu na swoją nieostrożność, nie polecamy go do domu z bardzo malutkimi dziećmi – może przewrócić. Pies mieszkał w mieszkaniu, zachowuje czystość. Pies bardzo boi się nagłych gestów, szuka wyrozumiałego domu, który da mu swobodę i zrozumie potrzebę indywidualności.

Karat ma problem z zostawaniem w samotności, szuka drogi wyjścia do swojego opiekuna. Najlepiej, gdyby znalazł dom, w którym nie musi zostawać sam na długie godziny.

Akceptuje inne psy. Poszukuje domu, w którym spędzi jeszcze wiele lat swojego życia!