Dorian

Uroczy seniorek Dorian szuka bezpiecznej przystani…

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA (OK. 20 KG)

DATA PRZYJĘCIA: 27.04.2017 r.

POCHODZENIE: UG Lubin

WIRTUALNY OPIEKUN: BRAK

Seniorek Dorian to pies porzucony na ostatnie lata życia, jak ostatni śmieć. Kiedy trafił do schroniska był bardzo osłabiony, ledwo się poruszał. Nie wiemy, co ten cudowny pies przeżył, ale jego stan to żywa wizytówka ostatnich lat jego życia…

Psiak przeszedł operację, gdyż wskutek starego urazu miał problemy z rzepką. Niestety, zaniedbania poprzedniego właściciela sprawiły, że problem jest trudny do zlikwidowania przy tak wiekowym psie i czasie zwłoki z interwencją medyczną, że pies utyka na łapę i wychodzi jedynie na krótkie spacery.

Ile czasu mu zostało? Nie wiemy. Łudzimy się, że znajdzie swoją bezpieczną przystań na ostatnie dni, ale jest to mało prawdopodobne. Kochamy Doriana i dbamy o jego dietę, serwując mu karmę najlepszej jakości, o wygodne posłanie, o wspomaganie stawów specjalnymi preparatami… Ma u nas wszystko, czego nie miał wcześniej. Chyba jest zadowolony, gdyż z ufnością poddaje się głaskaniu i cieszy się widząc nas każdego dnia.

Dorian jest czystym pieskiem. Przy otwartym wybiegu załatwia się wyłącznie na dworze i szanuje swoje posłanko. Jest uroczym psiakiem i gdyby tylko udało mu się znaleźć dom na ostatnie chwile, gdzie byłby traktowany indywidualnie, z miłością i należytą troską!