DUSZEK

Duszek w typie spaniela pokocha od zaraz! 🙂

DATA PRZYJĘCIA : 25.02.2019 (wcześniej 31.05.17)

POCHODZENIE : Świdnica, ul. Wyspiańskiego (wcześniej: Jaworzyna Śląska)

WIELKOŚĆ : Średnia (ok. 15-18 kg)

Duszek to pies, którego praktycznie nie ma. Siedzi samotnie w jednym z boksów w pawilonie i powoli znika… Dlaczego nie zyskuje sympatii? Bo ma siwy pyszczek? Bo nie domaga się intensywnie kontaktu? Duszek jest, czeka i prosi o pomoc!

To psiak, który trochę już przeżył w swoim życiu. Trafił do nas krytycznie zapchlony, osłabiony. Pies nie był w stanie chodzić! Dopiero po leczeniu, kiedy otrzymał dobrej jakości pokarm, miękkie legowisko i troskę pracowników i wolontariuszy, odżył, stał się bardzo wesołym i pogodnym psem. Duszka oddaliśmy do adopcji. Niestety wrócił z niej, jego właścicielka zmarła 🙁 … Poczciwy seniorek znów czeka na dom…

Duszek potrzebuje spokojnego domu. Nie sprawdzi się w domu z malutkimi dziećmi. Pies niedosłyszy i może się wystraszyć najmłodszych członków rodziny.

Lubi spędzać czas z ludźmi, zawsze jest wdzięczny za chwilę uwagi. To ulubieniec wolontariuszy, gdyż na spacerach jest grzeczny, ładnie chodzi na smyczy i lubi się przytulać.  Duszek najchętniej nie rozstawałby się z człowiekiem, swoim własnym, który uszanuje jego potrzeby.

Przyjazny piesek czeka na mądrego opiekuna, który będzie potrafił się nim zaopiekować i dać to, czego potrzebuje – TROSKĘ. Sprawdzi się w mieszkaniu, nie wyje, nie niszczy, zachowuje czystość. Akceptuje inne zwierzęta, jest neutralny w kontaktach z nimi.

Duszek apeluje o domek. Nie pozwólmy aby spędził resztę swojego życia w schronisku!