Foksik

Foksik – mały piesek dedykowany do towarzystwa samotnej osobie!

 

DATA PRZYJĘCIA: 4.08.17

POCHODZENIE: ul. Wrocławska, Świdnica – leżał na przystanku

WIELKOŚĆ: mała, ok. 9 kg

Foksik trafił do schroniska po wypadku komunikacyjnym na ul. Wrocławskiej, piesek potrącony leżał na przystanku. Rokowania były bardzo ostrożne, Foksik miał ranę na głowie, krwiaka na oku i był mocno poobijany, nie mógł wstawać samodzielnie. Na szczęście nie doszło do żadnego złamania ani uszkodzenia rdzenia kręgowego. Intensywne leczenie, wzmacnianie psiaka suplementami i dobrą karmą zaowocowało powrotem do zdrowia! Aktualnie Foksik nie pamięta o tym, co było i czeka na dobry domek 🙂

Foksik nie miał łatwego życia, trafił do nas bardzo zapchlony, miał liczne ubytki sierści i jego ogólna kondycja była bardzo słaba. Świadczy to o długiej tułaczce lub zaniedbaniach w poprzednim domu.

Piesek jest domowym pieskiem, zachowuje czystość i nie szczeka oraz nie niszczy pozostawiony sam. Obecność innych psów, czy kotów zupełnie go nie wzrusza. Foksik poszukuje domu spokojnego. Sprawdzi się idealnie w charakterze towarzysza samotnej osoby, której dotrzyma kroku. Jest psem mało aktywnym, nie wymaga bardzo długich spacerów. Obawia się gwałtownych ruchów, kuli się i okazuje wtedy strach.

Poszukujemy dla niego domu, który stanie się jego przystanią po tak długiej tułaczce i po tylu przeżyciach.