DORA

Dora – suczka w typie owczarka niemieckiego do adopcji!

DATA PRZYJĘCIA: 13.08.2017

WIELKOŚĆ: duża (ok. 25 kg)

POCHODZENIE: ul. Ceglana, Świdnica

Dora to około 6-8 letnia suczka w typie rasy owczarek niemiecki. Została porzucona pod świdnickim Kauflandem w tragicznym stanie. Wychudzona, z ubytkami w sierści i stanem zapalnym skóry. Dużo czasu zajęło nam doprowadzenie Dory do lepszego stanu, a wciąż nie osiągnęliśmy pełnego sukcesu.

Dora to cudowny pies, pod warunkiem, że trafi na mądrego opiekuna. Dora nie nadaje się do życia w kojcu. Zrobi wszystko, aby się z niego wydostać i bardzo pragnie być w domu, obok ludzi. Zachowuje czystość, więc jest idealną domatorką. Dora jest bardzo wdzięcznym psem i oddanym swoim opiekunom. To niezwykle łagodna suczka, toteż może stać się przyjaciółką rodziny.

Dora nie powinna zostawać w samotności zbyt długo. Musi mieć zapewniony zrównoważony wysiłek (jednak nie nadmierny – jej stawy będą potrzebować niebawem suplementacji). Dogaduje się z kulturalnymi psami, kota może pogonić. Wszelkie mniejsze stworzenia – ptactwo domowe, gryzonie, króliki – odpadają. Dora ma silny instynkt łowno-pasterski.

Suczka stała się schroniskową ulubienicą, ze względu na tęsknotę, specyficzne potrzeby i rekonwalescencję jest mieszkanką biura. Szukamy jej domu najlepiej wiedzącego, z czym wiąże się posiadanie owczarka niemieckiego i domu pełnego troski i dobrej opieki 🙂