Brida

Brida – suczka w typie bull, mastif, moloska do adopcji 🙂

DATA PRZYJĘCIA: 18.09.17

WIELKOŚĆ: duża, ok. 45-50 kg

POCHODZENIE: Gmina Bolków

Brida to ok. 5 – 6 letnia suczka moloska. Jest naprawdę potężna i ma sporo siły 🙂 Jednak nie trzeba się obawiać Bridy, bo to bardzo łagodna i oddana opiekunowi suczka.

Warunkiem szczęścia Bridy jest: konsekwentny opiekun, który wytyczy jej jasne granice i podejmie z nią pracę. Suczka choć uparta jest pojętna i szybko się uczy. Lubi wysiłek umysłowy i fizyczny – to jej priorytety.

Brida zachowuje czystość i nie niszczy pozostawiona w samotności. Bardzo lubi spacery i wyjścia poza boks, jednak  to opcja dla silnych fizycznie – ekscytacja sprawia, że ciągnie. Sytuacja, w której Brida niszczy to długotrwały niedosyt ruchu, kontaktu z człowiekiem i frustracja. Brida kocha spacery i uczy się podstawowych komend, choć jest uparta.

To miła i ufna sunia, bardzo energiczna. Szukamy jej domu, który zrozumie te potrzeby i zapewni jej komfort. Nie wydamy jej do do domu z małymi dziećmi, które sięgają wzrostem jej wysokości albo mniej – potrąci je, przewróci nieuważnie. Ponadto podekscytowana podgryza ludzi. Brida nie akceptuje innych zwierząt.

Brida nie nadaje się do kojca! To domowy pies, który zginie „wrzucony” do kojca i pozostawiony sam sobie.