Bil

Bil – niewidomy pies, który wziął się znikąd…

DATA PRZYJĘCIA: 4.10.17

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA (OK. 20 KG)

POCHODZENIE: POŻARZYSKO, GMINA  ŻARÓW

Pojawił się we wsi Pożarzysko w gminie Żarów. Nie wiadomo skąd. Nagle zagubiony i oszołomiony, a pomimo 14 dni, właściciela nie udało nam się odnaleźć, więc Bil stał się psem bezdomnym…

Bil jest niewidomy. Zorientowaliśmy się dopiero w schronisku i to wyjaśniło jego dezorientację, niechęć do pomocy ze strony ludzi. Początkowo bardzo wycofany, kulący się w kącie, obecnie nabrał śmiałości i poznał otoczenie, po którym porusza się z niezwykłą sprawnością.

Bil ufa swoim opiekunom i bardzo lubi spacery. Jest ostrożny w pierwszym kontakcie, rzeklibyśmy, że nieufny, ale po chwili zyskuje odwagę, by dać się głaskać i kochać 🙂 To łagodny w stosunku do ludzi pies.

Bil boi się innych zwierząt, więc szukamy mu domu bez nich – w charakterze jedynaka. Polecany do domu ze starszymi dziećmi, potrzebuje spokoju, boi się hałasów.

Bil jest psem nadpobudliwym. Z emocjami w stresie schroniska radzi sobie poprzez szczekanie, a także konsumpcję własnego posłania… Wychodząc na spacer zdarza mu się gryźć smycz. Zaakceptuje tylko psa bardzo wyrozumiałego. Dotychczas spacerował tylko z jedną suczką, która była niezwykle cierpliwa i nie obawiała się gwałtowności Bila. Pies nie widzi i czworonogi źle odczytują jego intencje, a sam Bil robi się nadto podekscytowany w otoczeniu psa.

Do domu z kotami się zupełnie nie nadaje. Ideałem byłby dom z podwórkiem. To pies, który dużo czasu zamiast w budynku spędza na wybiegu, dodatkowo nie zachowuje zbytnio czystości, co mogłoby stanowić problem w warunkach mieszkaniowych.