Koty z interwencji przy ul. Saperów

Koty z interwencji przy ul. Saperów gotowe do adopcji!

DATA PRZYJĘCIA: 18-21.10.17

POCHODZENIE: ŚWIDNICA, UL. SAPERÓW

W Schronisku nadal przebywa 15 kotów z interwencji przy ul. Saperów w Świdnicy, którą podjęliśmy na prośbę Urzędu Miejskiego w Świdnicy. W związku z licznymi zgłoszeniami, prośbami mieszkańców udało się wejść do mieszkania starszej, samotnej kobiety, w którym bytowało 18 kotów.

Warunki panujące wewnątrz można było określić na dramatyczne. Wszechobecne odchody zwierząt, śmieci, zbyt duża liczba rzeczy w nieładzie… Koty nauczone były życia w tym miejscu, a starsza pani, mieszkająca tam sama, pogubiła się i straciła panowanie nad całą sytuacją.

Wszystkie koty zostały zabrane, do dnia dzisiejszego żaden nowy nie zasiedlił tego mieszkania, ich była opiekunka, świadoma sytuacji, zgodziła się ich zrzec i przekazać do adopcji.

Dotychczas do adopcji oddaliśmy kotki: Micia, Miko, Pucia, kotka nr 420, dwie bure kotki, Prezes, Trusia, Wąż, Tuptek, Puchatek, Bibi.

Opis całej interwencji jest tutaj: KLIK

W tym wpisie informujemy o kotach ogólnie, gdyż domy znaleźliśmy już 10 kotom z tego miejsca, a do adopcji polecają się (wystarczy kliknąć w imię kota i przenieść się do indywidualnego ogłoszenia adopcyjnego):

Trusiek

 

Wiceprezes

Łapka

Elvis

Kubuś

Bari

Stopniowo oswajamy coraz więcej kotów, ale na tę chwilę koty inne niż te wskazane powyżej nie kwalifikują się do adopcji. Są w przeciwieństwie do kolegów bojaźliwe, chowają się w budkach, syczą, nie chcą podjąć kontaktu z człowiekiem.

Wspólnie z wolontariuszami podjęliśmy trud resocjalizacji, ale mamy też świadomość, że wiele z tej osiemnastki zostanie z nami na zawsze, do końca swojego życia.

Oczywiście jeśli ktoś zechce podjąć się oswojenia któregokolwiek z kociaków i pomóc biedusiowi, to bardzo gorąco zachęcamy! Kotki i tak wyglądają teraz o wiele lepiej, gdyż wcześniej był niedożywione, chude, zapchlone i zarobaczone…

Najlepiej przyjść i zapoznać się z nimi osobiście 🙂 Zapraszamy!