Koty z interwencji przy ul. Saperów

Koty z interwencji przy ul. Saperów gotowe do adopcji!

DATA PRZYJĘCIA: 18-21.10.17

POCHODZENIE: ŚWIDNICA, UL. SAPERÓW

W Schronisku nadal przebywa 15 kotów z interwencji przy ul. Saperów w Świdnicy, którą podjęliśmy na prośbę Urzędu Miejskiego w Świdnicy. W związku z licznymi zgłoszeniami, prośbami mieszkańców udało się wejść do mieszkania starszej, samotnej kobiety, w którym bytowało 18 kotów.

Warunki panujące wewnątrz można było określić na dramatyczne. Wszechobecne odchody zwierząt, śmieci, zbyt duża liczba rzeczy w nieładzie… Koty nauczone były życia w tym miejscu, a starsza pani, mieszkająca tam sama, pogubiła się i straciła panowanie nad całą sytuacją.

Wszystkie koty zostały zabrane, do dnia dzisiejszego żaden nowy nie zasiedlił tego mieszkania, ich była opiekunka, świadoma sytuacji, zgodziła się ich zrzec i przekazać do adopcji.

Dotychczas do adopcji oddaliśmy kotki: Micia, Miko, Pucia.

Opis całej interwencji jest tutaj: KLIK

W tym wpisie informujemy o kotach ogólnie, gdyż domy znaleźliśmy 2 kotom z tego miejsca, a do adopcji polecają się (wystarczy kliknąć w imię kota i przenieść się do indywidualnego ogłoszenia adopcyjnego):

Trusia

Trusiek

Wąż

Tuptek

Puchatek

Prezes

Wiceprezes

Łapka

Elvis

Kubuś

Bari

Bibi

Stopniowo oswajamy coraz więcej kotów, ale na tę chwilę koty inne niż te wskazane powyżej nie kwalifikują się do adopcji. Są w przeciwieństwie do kolegów bojaźliwe, chowają się w budkach, syczą, nie chcą podjąć kontaktu z człowiekiem.

Wspólnie z wolontariuszami podjęliśmy trud resocjalizacji, ale mamy też świadomość, że wiele z tej osiemnastki zostanie z nami na zawsze, do końca swojego życia.

Oczywiście jeśli ktoś zechce podjąć się oswojenia któregokolwiek z kociaków i pomóc biedusiowi, to bardzo gorąco zachęcamy! Kotki i tak wyglądają teraz o wiele lepiej, gdyż wcześniej był niedożywione, chude, zapchlone i zarobaczone…

Najlepiej przyjść i zapoznać się z nimi osobiście 🙂 Zapraszamy!