Yogi

Yogi – malutki, uroczy staruszek do adopcji…

DATA PRZYJĘCIA: 3.12.17

POCHODZENIE: PASTUCHÓW, GMINA JAWORZYNA ŚLĄSKA

WIELKOŚĆ: MAŁA (OK. 5 KG)

Yogi to piesek cudo. Znaleziony w miejscowości Pastuchów był pozostawiony na pewną śmierć. Mały, nieporadny piesek.

Yogi jest psiakiem wiekowym, ale malutkim. To mikropiesek, który waży może z 5 kg. Stara się utrzymywać czystość i szanuje swoje posłanko, ale w tym wieku to wpadki się zdarzają. Yogi ma ciało pokryte brodawkami, są to narośle nowotworowe, których usuwanie jest niemożliwe, ze względu na zaawansowany wiek psiaka. Dbamy tylko o to, aby te uszkodzone były dezynfekowane i nie powodowały dalszych urazów. Nie są to jednak żywe, sączące się rany, jedynie ta na pysku psa wygląda groźnie.

Yogi ma chore serce – aktualnie przyjmuje leki i w ostatnich badaniach krwi wynikł problem z wątrobą, przyjmował Hepatiale. Zwyrodnienia stawów uniemożliwiają to, by Yogi samodzielnie wchodził po schodach, będzie potrzebował wsparcia właściciela.

Psiak jest zwierzaczkiem proludzkim. Lubi być głaskanym i lubi spacerki. Spacerki są powolne – piesek ma zwyrodnienia, przez które porusza się bardzo wolno. Akceptuje inne zwierzęta.

Czy ktoś podaruje Yogiemu domek na ostatnie chwile jego życia? Nie będziemy ukrywać, że to nastoletni psiak i byłoby przykrym, gdyby odszedł w schroniskowym boksie…