Baster

Baster – wesoły kudłacz szuka domu na zawsze!

 

DATA PRZYJĘCIA: 22.12.17

POCHODZENIE: przywiązany do ogrodzenia działek przy ul. Tenisowej

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA (ok. 20 kg)

Baster to psiak, którego zgłoszono świdnickiej Straży Miejskiej po całej nocy spędzonej przy ogrodzeniu działek… Pies został znaleziony z kolczatką, zardzewiałą, w stanie niedożywienia i zapchlenia z wyłysieniami na grzbiecie. Jest ogólnie zaniedbany, brudny, ma kołtuny w sierści. Przez 2 tygodnie nie zgłosił się do nas jego właściciel, więc Baster szuka nowego domu.

Baster to pies miły i pogodny, jedynie w pierwszych dniach pobytu robił z siebie groźniejszego niż jest 😉 Lubi spacery, bardzo się cieszy na widok smyczy. Chętnie spaceruje, jest dość ruchliwym psiakiem i ma potrzebę aktywności fizycznej. Baster próbuje nawet bawić się piłeczkami na schroniskowym wybiegu.

Baster nie akceptuje samców, ale suczki toleruje. Na początku intensywnie obwąchuje, a później przestaje się im narzucać. Kotów nie akceptuje – chce biegać za kotami i próbuje dopaść zdobycz 😉

Baster nie należy do psów bardzo cierpliwych, dom z malutkimi dziećmi odpada. Może być towarzyszem rodziny ze starszymi dziećmi, około 13 letnimi.

Pies zachowuje czystość i wybiegany potrafi też zostawać sam, bez wycia i niszczenia.