Zoja

Zoja – roczna suczka do ponownej adopcji!

DATA PRZYJĘCIA: 21.02.18

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA, OK. 12 KG

POCHODZENIE: ZWROT Z ADOPCJI, PIERWOTNIE UG LUBIN

Zoja to prawie roczna sterylizowana sunia. Waga około 10 kg. Jest bardzo przytulaśna, uwielbia być głaskana (tylko przez właścicielkę), uwielbia ruch, jest bardzo szybka, niejeden chart miałby w niej prawdziwą konkurencję, bardzo szybko uczy się komend.

Niestety Zoja to pies lękowy. Jej największym problemem jest kontakt z obcym człowiekiem. Panicznie boi się ludzi. Problemy Zoi przerosły obecną właścicielkę. Zoja jako szczeniak dostała troskliwy dom. Niestety czas jaki trzeba poświęcić suni jest w obecnym domu na wagę złota. W obecnych warunkach nie dało się przepracować jej stanów lękowych. W związku z wieloma takimi sytuacjami, na które Zoja była narażana przez ostatnich kilka miesięcy, stany lękowe Zoi pogorszyły się i eskalowały również do lęku separacyjnego. Sunia kiedy zostaje sama w domu wyje, szczeka i sporadycznie załatwia się w mieszkaniu. Wycisza się dopiero po powrocie właścicielki.

Zoja 21 lutego wróciła do schroniska i od tej pory szuka domu.

Dla poprawy komfortu życia Zoi szukamy jej świadomego domu, w którym sunia krok po kroku nauczy się, że ludzie nie są zagrożeniem, domu, który zbuduje jej pewność siebie i przede wszystkim domu, w którym opiekunowie będą mogli poświęcić jej dużo czasu. Nieocenioną pomocą przy socjalizacji Zoi jest drugi pies. Najlepszą opcją dla niej były dom ze zwierzętami (psy i koty). Ma w sobie niesamowitą potrzebę kontaktu z drugim psem, którego obecność zdecydowanie obniża jej poziom stresu i bardzo ułatwia przebywanie w towarzystwie ludzi.

Preferujemy dom z ogrodem, spokojną okolicę, gdyż są to warunki, w której Zoję „atakuje” minimalna ilość bodźców. Zoja boi się mężczyzn, sugerujemy dom, w którym opiekunem psa będzie kobieta. Suczka nie nadaje się do domu z malutkimi dziećmi – boi się hałasów.

Zoja nauczyła się żyć jako pies domowy, kanapowy. Potrzebuje kontaktu z człowiekiem i kocha nasze wolontariuszki oraz spacery. Pomimo swoich lęków jest bardzo energicznym psem.

Najlepiej poznać Zoję osobiście, więc zapraszamy do Schroniska 🙂