Zoja (DT)

Zoja nie przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, a w swoim dotychczasowym domu. W związku z trudną sytuacją, musi jednak zmienić to miejsce i schronisko jest pośrednikiem w kontakcie 🙂 Prosimy o nieocenianie decyzji właścicielki, która adoptowała od nas Zoję pół roku temu. Jest ona podyktowana dobrem psa i o to dobro będziemy teraz zabiegać.

Zoja to prawie roczna sterylizowana sunia. Waga około 10 kg. Jest bardzo przytulaśna, uwielbia być głaskana (tylko przez właścicielkę), uwielbia ruch, jest bardzo szybka, niejeden chart miałby w niej prawdziwą konkurencję, bardzo szybko uczy się komend.

Niestety Zoja to pies lękowy. Jej największym problemem jest kontakt z obcym człowiekiem. Panicznie boi się ludzi. Problemy Zoi przerosły obecną właścicielkę. Zoja jako szczeniak dostała troskliwy dom. Niestety czas jaki trzeba poświęcić suni jest w obecnym domu na wagę złota. W obecnych warunkach nie da się przepracować jej stanów lękowych. Właścicielka zmuszana jest zostawiać często Zoję pod opieką innych członków rodziny i tu pojawia się problem. Mimo częstych spotkań suni z rodziną właścicielki, pies na każdy kontakt reaguje wycofaniem. W związku z wieloma takimi sytuacjami, na które Zoja była narażana przez ostatnich kilka miesięcy, stany lękowe Zoi pogorszyły się i eskalowały również do lęku separacyjnego. Sunia kiedy zostaje sama w domu wyje, szczeka i sporadycznie załatwia się w mieszkaniu. Wycisza się dopiero po powrocie właścicielki.

Dla poprawy komfortu życia Zoi szukamy jej świadomego domu, w którym sunia krok po kroku nauczy się, że ludzie nie są zagrożeniem, domu, który zbuduje jej pewność siebie i przede wszystkim domu, w którym opiekunowie będą mogli poświęcić jej dużo czasu. Nieocenioną pomocą przy socjalizacji Zoi jest drugi pies. Najlepszą opcją dla niej były dom ze zwierzętami (psy i koty). Ma w sobie niesamowitą potrzebę kontaktu z drugim psem, którego obecność zdecydowanie obniża jej poziom stresu i bardzo ułatwia przebywanie w towarzystwie ludzi.

Preferujemy dom z ogrodem, gdyż są to warunki, w której Zoję „atakuje” minimalna ilość bodźców.

W sprawie adopcji zapraszamy do kontaktu:
tel. 790 241 451 – Adrianna Kaszuba – jeśli nie odbieram, proszę o SMS z informacją, że sprawa dotyczy adopcji Zoji
mail: adopcje@schroniskoswidnica.pl

Behawiorystka, która aktualnie pomaga Zoi pracować nad lękami, deklaruje chęć pracy z nowymi właścicielami, jeśli znajdą się w Świdnicy bądź jej bardzo bliskiej okolicy.

Zoja ma zapewnione miejsce w Schronisku, ale to aktualnie pies kanapowy. Nie chcemy jej fundować dodatkowej traumy, więc wspólnie z właścicielką podjęliśmy decyzję o działaniu zdalnym.