KEKS

Keks – uroczy, nakrapiany psiak poleca się do adopcji!

 

DATA PRZYJĘCIA: 22.01.18

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA, OK. 17 KG

POCHODZENIE: GMINA LUBIN

Keks to średniej wielkości, uroczy, kudłaty, ciapkowany i nakrapiany psiak! Z pewnością jeśli znajdzie dom, stanie się przepięknym psem! W Schronisku udało nam się go wykąpać, wyciąć największe kołtuny (przez co jego ogon wygląda jak antenka – odrośnie 🙂 ), ale do pełni piękna jeszcze troszkę mu zostało.

Keks to bardzo energiczny pies. Jest podekscytowany obecnością człowieka, skacze z radości widząc smycz i opiekuna na horyzoncie. Potrzebuje zajęcia i aktywności. Zachowuje się jak szczeniak, więc współpraca z właścicielem, budowanie więzi przez naukę komend, z pewnością pomoże stworzyć wielkie uczucie 🙂

Keks jest psem łagodnym, czasami jednak zapomina się w zabawie i potrafi przez przypadek zaczepić rękę zębami. Nie jest to gryzienie, nie jest to atak, to jego nieuwaga i brak wyczucia. Może to być problematyczne przy domu z bardzo małymi dziećmi.

Keks nie akceptuje kotów, jeśli miałby mieć towarzystwo psa, to tylko spokojnej suczki. Na smyczy niestety nie jest przyjaźnie nastawiony do żadnego z mijanych czworonogów.

Keks potrafi zachowywać czystość, nie niszczy pozostawiony sam. Jest miłym, kochanym psiakiem, a przy zaangażowaniu i pracy nowej rodziny adopcyjnej z pewnością się wyciszy, skupi na swoich przewodnikach, co pozwoli nieco okrzesać jego szalone wybryki 🙂