Roniek

Roniek uśmiecha się do Ciebie i poleca do adopcji!

DATA PRZYJĘCIA: 22.01.18

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA, OK. 20 KG

POCHODZENIE: GMINA LUBIN

Roniek to śmieszny pies. I dosłownie i mniej dosłownie 😉 Spójrzmy na jego gabaryty – solidnej budowy psiak, na króciutkich łapach. I ten długaśny pysk. Matka natura spłatała niezłego figla Rońkowi, ale wygląda dzięki temu uroczo. Psiak jest niewysoki, ale wagowo osiąga około 20 kg.

Roniek jest śmieszny również z innego powodu. Pies okazując radość i ciesząc się na widok człowieka, obnaża zęby. W pierwszym odruchu wszyscy się wycofują, myśląc, że to sygnał agresji. Nic bardziej mylnego! Roniek podchodzi, przymila się i kupuje sobie następne ludzkie serce 🙂

Pies jest bardzo przyjazny wobec ludzi. Z powodzeniem może zamieszkać w domu z dziećmi. Lubi spacerować, więc trzeba mu poświęcić trochę czasu. Szybko się przywiązuje i nie polecamy go do domu, w którym miałby zostawać na wiele godzin sam. Bywa, że z nudów sobie coś podgryza wtedy 😉 Jest psem bardzo czystym, potrzeby załatwia na dworze.

Wobec psów ma stosunek neutralny ze sporą dawką cierpliwości. Nie cieszy się na ich widok wylewnie, ale na pewno zaatakowany przez psa, odpowie mu tym samym. Warczące, mniejsze od niego samce nie robią na nim najmniejszego wrażenia. Koty ignoruje.