Skiper

Skiper – 4-5 miesięczny psiak do adopcji!

DATA PRZYJĘCIA: 21.02.2018

WIELKOŚĆ: MAŁA, OK. 7-8 KG

POCHODZENIE: GMINA ŻARÓW

Skiper – młodziutki psiak, niewielkich rozmiarów, tak naprawdę jeszcze szczeniak, podrostek 🙂

Psiak jak na szczeniaka przystało jest zwierzakiem do wyuczenia, choć podstawy już zna. Kluczowa jest właściwa socjalizacja Skipera – niestety, poprzedni opiekunowie psa trochę zepsuli sprawę… Skiper bywa bojaźliwy. Oszczekuje obcych, odsuwa się od nich, nie chce nawiązywać z nimi kontaktu – w pierwszej chwili. Po daniu mu szansy na spokojne zapoznanie, bez gwałtowności, psiak zaczyna chętnie obwąchiwać człowieka, merdać ogonem i nawiązuje kontakt. Uczy się śmiałości i każdego dnia idzie mu coraz lepiej, bardzo wzoruje się na innych psach. W boksie mieszka z dwoma kolegami, którzy akceptują jego, z wzajemnością, więc ma możliwość obserwowania i naśladowania.

Skiper potrafi zachowywać czystość. Szczeka, gdy widzi człowieka na horyzoncie i słyszy niepokojący dźwięk. Zostawanie w samotności trzeba wypracować.

Skiper tego, czego nie zna po prostu się obawia. Szukamy mu domu bez malutkich dzieci, gdyż nie lubi hałasów, krzyków i uciążliwego kontaktu z człowiekiem. Bardzo mile widziany drugi pies. Jest tylko jeden warunek: pies nie może być natrętny, Skiper boi się takich zwierząt. Kotów nie zna, nie wykazał agresji w kontakcie ze schroniskową kotką wolno żyjącą.

Skiper jest bardzo energiczny, bardzo aktywny. To żywe srebro 🙂