Dzień Przedsiębiorczości w Schronisku

Pierwszy dzień wiosny zamiast dnia wagarowicza dla uczniów stał się dniem nauki i kontaktu z różnymi miejscami pracy. Było nam bardzo miło, że grupa młodzieży wybrała akurat pracę naszego schroniska na wartą poznania. Przeczytajcie relację Nikol, która uczestniczyła w tym dniu w naszych działaniach:
W dniu 21.03.2018 r. wzięliśmy udział w ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości, podczas którego poznawaliśmy pracę w schronisku od podszewki. Na początku pomagaliśmy w pracach porządkowych takich jak sprzątanie boksów, klatek i mycie misek. Zaraz potem odbyliśmy spotkanie z doktorem weterynarii, który opowiedział nam o swojej pracy w schronisku i przebiegu badań nowoprzybyłych zwierząt do placówki. Dowiedzieliśmy się również jak wygląda administracja w schronisku, jak księguje się zwierzęta oraz jak przebiega rozmowa adopcyjna. Pod koniec naszej wizyty w schronisku podaliśmy psom mokrą karmę i posprzątaliśmy po ich posiłku. Oczywiście znalazł się również czas na zabawę i spacery z psami. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji o pracy w schronisku i wiele się nauczyliśmy.

Nasz lekarz weterynarii, Bartosz Podczasiak, pokazał jak wygląda badanie wstępne zwierzaka przyjmowanego do schroniska i opowiedział o profilaktyce i swoich zadaniach u nas. Opiekun zwierząt Arkadiusz Gruszowski wraz z Małgorzatą Prończuk (opiekunka zwierząt i pracownik biura) pokazali codzienność w schronisku – sprzątanie, karmienie, wymiana posłań, mycie klatek. Mieli okazję też pracować jako wolontariusze – wyprowadzili psiaki, spędzili z nimi czas na wybiegu.
Poniżej galeria zdjęć z tego dnia 🙂