SARA

Sara – nieduża, nakrapiana sunia potrzebuje pomocy!

DATA PRZYJĘCIA: 22.03.18

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA (OK. 15 KG)

POCHODZENIE: GMINA SIECHNICE

W przypadku Sary nie apelujemy o adopcję, podarowanie domu, tylko o pomoc. W tej chwili jest psem, który w schronisku potrzebuje jej najbardziej. Suczka bardzo potrzebuje nowego domu i uwagi ze strony opiekuna…

O Sarze i jej atutach można rozpływać się godzinami – 2 letnia, nieduża, zachowująca czystość suczka, która akceptuje inne psy (kotów nie akceptuje niestety), jest łagodną, towarzyszką i pełną radości istotą. Sara jest niesamowicie skupiona na człowieku. Tylko pomyślisz, a ona już jest obok. Szybko związuje się z opiekunami. Jest aktywnym psiakiem – zabawki, skoki przez przeszkodę – to wszystko co może robić w czasie aktywności ze swoim ukochanym człowiekiem.

I dalej musimy przejść do rozpaczliwego apelu o dom dla Sary, ale na jej warunkach… Sara, co napisaliśmy już wyżej, jest psem emocjonalnym i bardzo młodym. Ma poważny problem z samotnością – poważny lęk separacyjny. Sara nie potrafi zostawać sama, za wszelką cenę chce się wydostać, jest wtedy bardzo nieszczęśliwa i musi dać upust emocjom, więc nie tylko chce się wydostać, ale i gryzie, żuje różne materiały, przedmioty, aby tylko się zająć czymś innym niż stres i lęk.

Sara bardzo przeżywa pobyt w schronisku. Nie rozumie, jest zdezorientowana i bardzo tęskni. Nie potrafimy jej pomóc i uszczęśliwić w naszych warunkach, więc apelujemy o dom. Dom musi być taki, żeby Sara na razie nie zostawała sama. Lęk można przepracować i sprawić, że suczka nie będzie tak przeżywać rozłąki, ale wymaga to czasu. Sara szuka też domu, który dokończy jej wychowanie, gdyż bywa niesforna, ale potrafi cierpliwie czekać na ukochaną zabawkę i chce pracować z człowiekiem.