Niedźwiadek

Niedźwiadek – półroczny psiak po wypadku czeka na dom!

DATA PRZYJĘCIA: 16.03.18

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA (OK. 18 KG)

POCHODZENIE: PASTUCHÓW, GMINA JAWORZYNA ŚLĄSKA

Alicja i Monika Ł.

 

Niedźwiadek to jeszcze psie dziecko. Miał około 5 miesięcy gdy trafił do schroniska po wypadku komunikacyjnym. Został znaleziony we wsi Pastuchów, skąd przewieziono go do nas. Psiak ma jednak niesamowitą wolę walki i mimo takiego wydarzenia jest cudownym sierściuchem! 🙂

Okazało się, że ma fatalne złamanie kości. Konsultowaliśmy je we Wrocławiu i decyzją lekarzy Niedźwiadek się już goi, do końca życia będzie odrobinę utykał na tę łapę. Musiał być żywiony kiepską karmą, bez suplementacji, a jako sporych rozmiarów pies bardzo tego potrzebował we wczesnym szczenięctwie, stąd wiele problemów z łapami. Jest zdrowy, ale trzeba zwracać uwagę na ich kondycję i kontrolować, czy wszystko działa w Niedźwiadku jak trzeba 🙂

Psiak jest bardzo radosnym, pociesznym stworzeniem. Z tych emocji czasem podgryza w zabawie, oszczekuje też psy 😉 Kocha wszystkie istoty ludzkie. Wolontariusze go kochają, ale jest bardzo silny i nie wszyscy potrafią okiełznać Niedźwiedzia.

Potrzebuje dobrego wychowania i odpowiedzialności ze strony nowych właścicieli. Jest pojętnym psiakiem, potrzebny jest czas i zaangażowanie, tylko i aż tyle. Wychował się w schronisku i jest nieokiełznanym dzieciakiem – nadpobudliwy, szczekający na smyczy na inne psy. Nie zachowuje czystości i zdarza mu się niszczyć posłanie.

Najlepiej gdyby zamieszkał w domu z możliwością swobodnego wybiegu po podwórku/ogrodzie 🙂 Pies nie nadaje się do mieszkania, potrzebuje przestrzeni.

Zapraszamy do zapoznania, Niedźwiadek jest niesfornym dzieciakiem, który wychował się niestety w schronisku…