Niedźwiadek

Niedźwiadek – półroczny psiak po wypadku czeka na dom!

DATA PRZYJĘCIA: 16.03.18

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA (OK. 18 KG)

POCHODZENIE: PASTUCHÓW, GMINA JAWORZYNA ŚLĄSKA

Alicja i Monika Ł.

 

Niedźwiadek to jeszcze psie dziecko. Ma około 6 miesięcy i trafił do schroniska po wypadku komunikacyjnym. Został znaleziony we wsi Pastuchów, skąd przewieziono go do nas. Psiak ma jednak niesamowitą wolę walki i mimo takiego wydarzenia jest cudownym sierściuchem! 🙂

Okazało się, że ma fatalne złamanie kości. Konsultowaliśmy je we Wrocławiu i decyzją lekarzy Niedźwiadek się już goi, do końca życia będzie odrobinę utykał na tę łapę. On ogółem jest „krzywy”, tzn. musiał być żywiony kiepską karmą, bez suplementacji, a jako sporych rozmiarów pies bardzo tego potrzebował we wczesnym szczenięctwie.

Niedźwiadek łapie podstawy utrzymania czystości. Niestety posikuje w mieszkaniu. Potrafi zostawać sam, nie ma problemów z lękiem separacyjnym, kiedy się z nim nie żegna, zostawia w spokoju w towarzystwie drugiego psa. Dowód tego mieliśmy, kiedy Niedźwiadek zamieszkał w domu tymczasowym na czas wizyt u specjalistów we Wrocławiu.

Psiak jest bardzo radosnym, pociesznym stworzeniem. Z tych emocji czasem podgryza w zabawie, oszczekuje też psy 😉 Kocha wszystkie istoty ludzkie, psie, kocie. Potrzebuje jedynie dobrego wychowania i odpowiedzialności ze strony nowych właścicieli. Jest pojętnym psiakiem, potrzebny jest czas i zaangażowanie, tylko i aż tyle.

Najlepiej gdyby zamieszkał w domu z możliwością swobodnego wybiegu po podwórku/ogrodzie 🙂 Pies nie nadaje się do mieszkania, potrzebuje przestrzeni.

Zapraszamy do zapoznania, Niedźwiadek jest niesfornym dzieciakiem, który wychował się niestety w schronisku…