Niedźwiadek

Niedźwiadek – od dziecka w schronisku… czeka na dom!

DATA PRZYJĘCIA: 16.03.18

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA (OK. 35 KG)

POCHODZENIE: PASTUCHÓW, GMINA JAWORZYNA ŚLĄSKA

Niedźwiadek to jeszcze psie dziecko. Miał około 5 miesięcy gdy trafił do schroniska po wypadku komunikacyjnym. Został znaleziony we wsi Pastuchów, skąd przewieziono go do nas. Psiak ma jednak niesamowitą wolę walki i mimo takiego wydarzenia jest cudownym sierściuchem! 🙂

Okazało się, że ma fatalne złamanie kości. Konsultowaliśmy je we Wrocławiu i decyzją lekarzy Niedźwiadek się już zagoił. Nie ma śladu po wypadku.

Musiał być żywiony kiepską karmą, bez suplementacji, a jako sporych rozmiarów pies bardzo tego potrzebował we wczesnym szczenięctwie, stąd kilka problemów z łapami – zdarza się, że musi dostać zastrzyk. Jest zdrowy, ale trzeba zwracać uwagę na kondycję stawów i kontrolować, czy wszystko działa w Niedźwiadku jak trzeba 🙂

Psiak jest bardzo radosnym, pociesznym stworzeniem. Z tych emocji czasem podgryza w zabawie, oszczekuje też psy 😉 Kocha wszystkie istoty ludzkie. Wolontariusze go kochają, ale jest bardzo silny i nie wszyscy potrafią okiełznać Niedźwiedzia.

Potrzebuje dobrego wychowania i odpowiedzialności ze strony nowych właścicieli. Jest pojętnym psiakiem, potrzebny jest czas i zaangażowanie, tylko i aż tyle. Wychował się w schronisku i jest nieokiełznanym dzieciakiem – nadpobudliwy, szczekający na smyczy na inne psy. Nie zachowuje czystości i zdarza mu się niszczyć posłanie.

Najlepiej gdyby zamieszkał w domu z możliwością swobodnego wybiegu po podwórku/ogrodzie 🙂 Pies nie nadaje się do mieszkania, potrzebuje przestrzeni. Jest bardzo łagodny, więc gdyby nie to, że może przewrócić, idealnie sprawdziłby się w domu z dziećmi.

Zapraszamy do zapoznania, Niedźwiadek jest niesfornym dzieciakiem, który wychował się niestety w schronisku…