Ibiza

Ibiza – suczka a’la wilczak szuka odpowiedzialnego domu

DATA PRZYJĘCIA: 16.05.18

WIELKOŚĆ: DUŻA, OK. 30 KG

POCHODZENIE: GMINA JAWORZYNA ŚLĄSKA

Ibiza to suczka, która została znaleziona po porzuceniu przez właściciela. Przywiązano ją i wskutek zgłoszenia znalazcy trafiła do schroniska z terenu gminy Jaworzyna Śląska. Nie będziemy się rozpływać nad jej młodością, atrakcyjnym wizualnie urokiem, to nie jest pies dla każdego.

Ibiza ma ogromną potrzebę ruchu. Brak ruchu, konsekwencji, sprawia, że szybko wpada we frustrację i nie radzi sobie z emocjami. Co to oznacza w praktyce? Ujadanie z tęsknoty, bronienie miski, posłania, czy zabawek, a także swojego boksu.

Po kilkutygodniowym pobycie w schronisku, intensywnej pracy (dużo spacerów, próby skupiania jej uwagi na opiekunach, dostatek zasobów i czytelne sygnały) sprawiły, że obecnie stała się psem bardziej wyciszonym i radzi sobie ze swoim zachowaniem. Niewykluczone jednak, że po adopcji wskutek stresu i zmiany miejsca, temat powróci.

Zainteresowanych adopcją zapraszamy na odbycie spaceru zapoznawczego. Ibiza wybiera sobie przewodnika i musi to być bardzo zrównoważona i silna psychicznie osoba – przy takich czuje się najlepiej i nie widzi konieczności frustrowania się 🙂

Wykluczone jest zamieszkanie Ibizy z dziećmi oraz innymi zwierzętami. W przyszłości, po wypracowaniu zachowań – niewykluczone, ale obecnie to zbyt duże ryzyko.