Nabór wolontariuszy (4/2018)

W związku z licznymi zgłoszeniami chęci podjęcia wolontariatu, rosnącą liczbą podopiecznych, ogłaszamy czwarty, ostatni przed wakacjami, nabór wolontariuszy!

Czym zajmuje się wolontariusz świdnickiego schroniska?

Wyprowadza na spacery psiaki, bawi się z nimi, poświęca czas kotom na głaskanie, nasi wolontariusze prowadzą też wydarzenia zwierząt na Facebooku, wykonują zdjęcia do ogłoszeń, pomagają szukać domów dla czworonogów! Więcej o naszym wolontariacie: klik!

Nabór ma na celu wdrożenie kolejnych chętnych działać i pomagać naszym sierściuchom. Poszukujemy osób, które zechcą spełnić poniższe warunki:

  • wiek minimum 16 lat i zgoda rodzica/opiekuna prawnego;
  • udział w szkoleniu i podpisanie porozumienia wolontariackiego;
  • pojawianie się w schronisku dla naszych psów i kotów raz w tygodniu;
  • brak alergii (jeśli stan zdrowia wyklucza fizyczną pracę ze zwierzętami to prosimy o skierowanie sił na wirtualny wolontariat 🙂) ;
  • pozytywne nastawienie i brak lęków przed zwierzętami, a dodatkowo sporo siły fizycznej, gdyż w schronisku mieszkają też większe i silniejsze psy, które potrzebują spacerów 🙂;
  • chęć pomagania nam regularnie, odbywanie dyżuru min. 1 raz w tygodniu, niekoniecznie w weekendy (są dyżury do 19 w wyznaczonych dniach);
  • regularne wypełnianie Kart Pracy Wolontariusza i dostosowanie do regulaminu placówki, który przedstawiamy w trakcie szkolenia.

Aby zostać wolontariuszem konieczne jest odbycie tych etapów naboru:

  1. Uczestnictwo w szkoleniu (potrwa około godzinę) dnia 30.06.18 na godz. 15:00.
  2.  Krótki egzamin (to 10 krótkich pytań zamkniętych) dnia 1.07.18 na godz. 15:00 (Dzień Psa – idealnie 🙂 ).
  3.  Podpisanie porozumienia wolontariackiego (niezbędna jest legitymacja/dowód osobisty i zgoda rodzica, jeśli dotyczy osób niepełnoletnich – zgody rozdamy na szkoleniu) w tym okresie: 3-9.07.18 w godzinach od 11 do 17.

Każdy wolontariusz obsługujący Facebook jest proszony o wysłanie zgłoszenia dołączenia do grupy wolontariackiej: klik! po odbytym szkoleniu. W razie braku akceptacji przez dłuższy czas, prosimy o kontakt mailowy.

Osoby zgłaszające się na wolontariat prosimy aby miały na uwadze, że nasze zwierzęta się przywiązują do opiekunów, dlatego tak bardzo naciskamy na regularność i sumienność.

W razie wątpliwości, niejasności, prosimy o wiadomości: kontakt@schroniskoswidnica.pl