PADO

Pado – młodziutki psiak o charcim wdzięku!

DATA PRZYJĘCIA: 3.07.18

WIELKOŚĆ: DUŻA, OK. 25 KG

POCHODZENIE: GMINA RUDNA

Pado to około 1,5 roczny pies, który… musi sobie wybrać właściciela samodzielnie. Trafił do nas po długiej tułaczce, nie znamy jego wcześniejszych losów, ale generalnie nie miał lekko. Pado jest psem lękliwym, ale zrobił ogromny postęp od chwili przyjęcia do schroniska. Dziś jest nie do poznania – pełen pozytywnej energii!

Psiak wobec obcych zza krat boksu zachowuje się dość groźnie – szczeka, warczy. W rzeczywistości jest to jednak jego obawa przed nieznajomymi. Większa wobec mężczyzn niż kobiet. Dobrze czuje się w towarzystwie pewnych siebie, zdecydowanych osób, traktuje je jako podporę i ceni sobie stabilność charakteru przewodnika.

Psiak przy upatrzonej osobie jest bardzo radosny, otwarty, pełen werwy. Jest aktywny i lubi ruch. Aktualnie grono jego ludzkich faworytów jest szerokie. Kocha wszystkich wolontariuszy i otuchy dodaje mu obecność innego psa w jego boksie. Zrobił się dużo śmielszy, bardziej radosny i kontaktowy.

Pado poszukuje domu z ogródkiem i koniecznie bez malutkich dzieci (najpewniej będą to dzieci w wieku min. 12 lat). Nie nadaje się do mieszkania. Z nudów wynosi na dwór kocyki i sobie je rozgryza,  średnio mu wychodzi zachowanie czystości. Wobec psów nie ma wrogich zamiarów, ale koty chętnie goni.

Osobę zainteresowaną adopcją psa zapraszamy na odbycie kilku spacerów zapoznawczych. Mamy nadzieję, że Pado upatrzy sobie wymarzonego właściciela 🙂