Podsumowanie dnia otwartego

1 września w godzinach 12-20 odbył się pierwszy w historii istnienia naszej placówki dzień otwarty. Zaplanowaliśmy na ten czas kiermasz, stoisko konsultacji z behawiorystką Anetą Pawłowską, poczęstunek wykonany przez wolontariuszy i innych ochotników, możliwość wyprowadzenia psiaków na spacery, czy odwiedziny w naszej kociarni.

Choć pogoda nie dopisała (było deszczowo i szaro), goście spisali się na medal. Frekwencja zaskoczyła naszą załogę i bardzo ucieszyła. Psiaki spacerowały z dziesiątkami odwiedzających, a wolontariusze dzielnie im towarzyszyli. Kociaki po całym dniu zabaw i przytulania były równie wymęczone co psy i spały już o godzinie 18 🙂

Zbiórka darów okazała się być niezwykle owocna. Uzbieraliśmy kilkadziesiąt worków żwirku, a płynów do mycia podłóg? Spójrzcie sami na fotografię. Magazyn ledwo mieści! Cieszymy się, że odpowiedziano tak licznie na nasz apel z prośbą o wsparcie. Każdego dnia ubywa nam z zapasu po kilka worków żwirku, a także około 10 litrów płynów do mycia wszelkich powierzchni i akcesoriów. Komisja licząca puszki ustawione tego dnia przy kiermaszu wyliczyła, iż dla naszych zwierzaków trafi 1806,45 zł, przeznaczymy tę kwotę na spłatę kosztów leczenia kociąt w ubiegłym miesiącu, gdyż to kwoty rzędu 3-4 tysięcy złotych.

Nasze małe wydarzenie było bardzo ciekawym miejscem na mapie Świdnicy i okolic. Odwiedzili nas rozmaici goście. Nasi byli podopieczni – pozdrawiamy Larę (Lusię) oraz Elzę, ich właściciele, zainteresowani wolontariatem, pomaganiem, itp.

Na nasze zaproszenie na dzień otwarty odpowiedziała pani prezydent miasta Świdnica, Beata Moskal-Słaniewska. Podarowała gadżety dla kociaków, smycze, żwirek dla kotów, a także wzięła udział w naszym kiermaszu, pozostawiając też podarunek z rekomendacją dla załogi schroniska. Otrzymaliśmy też fanty do wystawienia na bazarku na Facebooku, więc oczekujcie około 20 września na start licytacji!

Gościem tego dnia był również pan Franciszek Gogół, który ze swoim czworonożnym przyjacielem Dino zorganizował bieg dookoła Polski w obronie praw zwierząt. Pan Franciszek zwraca uwagę na problem bezdomnych zwierząt i zdecydował się odwiedzić nasze schronisko, podarować coś na ząb dla zwierzaków, rozmawiać z naszymi gośćmi. W ramach pomocy, pan Franciszek przekazał też koszulkę z biegu w obronie praw zwierząt na nasz bazarek. Będzie wystawiona!

Stowarzyszenie „Omyczek” z Dzierżoniowa odwiedziło schronisko z ogromną ilością karmy. Poznaliśmy kolejne osoby zmotywowane do działania na rzecz ochrony zwierząt, mamy nadzieję na dalszą współpracę!

Tego dnia zwierzaki otrzymały wyprawki przy adopcjach. Pozyskaliśmy je z inicjatywy sklepu zoologicznego „Kubuś” w Świdnicy. Marka karmy Wiejska Zagroda przekazała wartościowy pokarm, zaś sklep przysmaki, smycze, inne gadżety. Szkoleniowiec Paweł Dębosz przekazał 2 vouchery na usługę z dojazdem do naszych adopciaków, w razie problemów z adaptacją i zachowaniem zwierząt.

Nowe domy znaleźli: kocurek Bajtel, mała koteczka tricolorka, Blues, Frida, Kora. Z otrzymanych wieści wynika na razie, że adopcje są bardzo udane! 🙂  W tym miejscu podziękujemy Anecie Pawłowskiej, która oprócz udzielenia tego dnia wskazówek dla właścicieli psów, pomogła nam również przeprowadzić zapoznania zwierząt z ludźmi i psami rezydentami.

Wyprawki dla zwierzaków ufundowała marka karmy „Wiejska Zagroda” oraz sklep zoologiczny „Kubuś” w Świdnicy.

W euforii wydarzeń minionej soboty mogliśmy o czymś zapomnieć, nie miejcie nam tego za złe. Jest środa, a my dopiero uprzątnęliśmy schronisko 🙂

Bardzo gorąco wszystkim DZIĘKUJEMY. Trudno jest wyrazić naszą wdzięczność, ale bez wolontariuszy, bez gości, bez ochotników do pieczenia ciast, bez darczyńców, bez udziału partnerów, bez wszystkich, którzy dołożyli cegiełkę do organizacji tego dnia, nie udałoby nam się osiągnąć takiego rezultatu. Jesteśmy dumni z tego, że nasz debiut wyszedł tak znakomicie i raz jeszcze wszystkim ogromnie dziękujemy za obecność na Pogodnej 3, ale i tę duchową, by nas wesprzeć tego dnia!

 

 

Galeria zdjęć dzięki Bożenie Magnuckiej:

 

Zdjęcia wyrobu naszej ekipy 🙂

Wizyta pani prezydent, Beaty Moskal-Słaniewskiej: