Leo

Leo – zabawny, słodki lisek do adopcji 🙂

DATA PRZYJĘCIA: 30.08.18

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA, OK. 14 KG

POCHODZENIE: GMINA LUBIN

Leo to młody, kilkuletni psiak o komicznym wyglądzie. Krótkie łapki, grubiutki, długaśny tułów i pyszczek liska. Często się kładzie i zwija w kulkę wyglądając niczym fenki 🙂 Jest przeuroczy.

Ten psiak jest typowo domowym psem. Uwielbia wtulać się w kocyk i spędzać czas na kolanach właściciela. Nie widzimy go na podwórku w budzie – to będzie męka dla tego psa. Zachowuje czystość, ale niestety ma problem z zostawaniem w samotności. W warunkach schroniskowych gryzie posłanie i zdarza mu się piszczeć za człowiekiem. Na spacerach wtula się, kładzie obok człowieka, przymila…. Byle tylko zwrócić na siebie uwagę!

Leo akceptuje zwierzęta wybiórczo, bywa zazdrosny zabiegając o uwagę człowieka. Psich samców nie akceptuje, aktualnie zamieszkuje z suczką i istnieje między nimi porozumienie.

Leo u nas jest łagodny i miły. Nie widzimy w nim oznak agresji, w naszej opinii może stać się przyjacielem rodziny. Problemem pozostaje tylko jego nadmierne przywiązanie i tęsknota za ludźmi, ale w warunkach domowych, przy nauczeniu psa pozostania w samotności, problem jest do zwalczenia.