Wielka zbiórka na kociarnię dla schroniska

Przyjaciele,

przed nami kolejne lato, kolejny czas ogromu nieszczęścia trafiającego do nas z ulic w ilości kilkudziesięciu miesięcznie… Mowa o kociętach, których pomimo systematycznej akcji sterylizacji, którą prowadzimy jako schronisko wspólnie z miastem, wciąż jest za dużo.

W jednym momencie, w okresie wiosenno-letnim, w schronisku przebywa nawet 35 kociąt. Dla nas to ogromna liczba i ogromna odpowiedzialność za ich życie.Ogrom walki, jaką podejmujemy. W minionym roku przyjęliśmy może kilkanaście kociąt, które były zdrowe. Zwierzęta cierpią z powodu niedożywienia, kociego kataru, chorób pasożytniczych, czy wirusowych… Na Pogodnej 3 schronienie w latach 2017-2018 łącznie znalazły 392 koty. ¾ tej liczby to kocięta. Przyjmujemy, leczymy,odkarmiamy, przekazujemy do adopcji. Nie ma w 100% szczęśliwych zakończeń, ale pracownicy i wolontariusze bardzo się starają, by było ich jak najwięcej.

Przed nami ogromne przedsięwzięcie, którego koszt przy dużej sumie własnej pracy i zaangażowania przyjaciół wyniesie minimum 150 000 zł. Zaczynamy tę zbiórkę z myślą o zabezpieczeniu tego roku, na cito, ale będzie ona kontynuowana do momentu postawienia budynku kociarni z prawdziwego zdarzenia 🙂 . Jest to działanie na dalszy czas, realizowane wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy, dzięki któremu otrzymaliśmy pomoc projektanta i Urząd zorganizuje formalną część projektu, co jest dla nas olbrzymim odciążeniem. Mianowicie budowa kociarni, by miały one swój własny kąt na Pogodnej.

Teraz jednak walczymy o przetrwanie tego roku, „sezonu” (bo w tak przykry sposób musimy to nazywać) na kociaki w roku 2019. Zbiórka organizowana jest pod patronatem Urzędu Miejskiego w Świdnicy przez Fundację Mam Pomysł, gdyż dobro świdnickich zwierzaków to nasze wspólne dobro.

Nasz plan to zakup 3 drewnianych domków, które będą do czasu postawienia budynku pełniły funkcję kociarni. Naszą uwagę zwrócił domek w cenie 7 000 zł /szt. O powierzchni ok. 20 m2. Zależnie od terminu osiągnięcia celu zbiórki, będziemy szukać najlepszej opcji, ale tyle mniej więcej takie domki kosztują.

Dlaczego taki? 

Dość duże pomieszczenie, by w razie potrzeby pełnił funkcję szpitalika, a taras stałby się użyteczny, gdybyśmy zdecydowali się stworzyć domek dla kotów gotowych do adopcji, by je połączyć i mógłby być wybiegiem po osiatkowaniu. Zbieramy na domki, które samodzielnie dostosujemy – ocieplimy, osiatkujemy okna/wybiegi.

W przyszłości, gdy koty otrzymają swój budynek, domki staną się boksami dla psów, dobudujemy wtedy wybiegi.

Docelowo będziemy Was prosić o wsparcie w budowie pawilonu dla kotów. Na tę chwilę walczymy jednak o przetrwanie tego roku.

Jak pomóc?

1. wpłacić środki na tę zbiórkę KLIK na zakup domków bądź konto operatora schroniska:

Fundacja Mam Pomysł
07 1750 0012 0000 0000 3089 1082

koniecznie z dopiskiem: „kociarnia w schronisku”.

2. podarować nam materiały budowlane na docelową kociarnię:

→ bloczki betonowe(fundamentowe);

→ bloczki z betonu komórkowego;

→ zaprawy, kleje, tynki,gładzie;

→ styropian i styrodur.

3. przekazać nam 1% podatku na rozwój i budowę projektu:

KRS: 0000577643

4. W dniach 28.02 – 10.03 weź udział w bazarku na ten cel i licytując pomóż nam budować koci dom: klik

Bardzo prosimy o wsparcie. Zależy nam na tym przedsięwzięciu. W poprzednim roku bardzo trudno było nam lokować koty w budynku, bo do tej pory nie mieliśmy prawdziwej kociarni, tylko zaadaptowane pomieszczenia biurowe w niedostatecznej ilości w stosunku do ilości podopiecznych. Dziękujemy za okazane serce.

AKTUALIZACJE, INFORMACJE O POSTĘPIE ZBIÓRKI DODAWANE BĘDĄ CYKLICZNIE NA STRONIE WWW SCHRONISKA, ALE CZĘŚCIEJ BĘDZIEMY INFORMOWAĆ NA UTWORZONYM WYDARZENIU NA PORTALU FACEBOOK: KLIK