Miła – DT

Miła – urocza suczka czeka na dom!

Miła jest psem, który został przyjęty do schroniska 1 lutego br. w związku z nową umową z gminą, spędziła w poprzednim schronisku 3 lata… Ze względu na problemy z adaptacją w schronisku, przerażeniem, brakiem szansy na adopcję, została umieszczona w domu tymczasowym Fundacji Mam Pomysł.

Miła ma około 6 lat. Jest psem, który miał kiedyś dom. W warunkach poprzedniego miejsca nie miała szansy na normalne funkcjonowanie. Zaszczuta przez psy, przerażona… Do schroniska w Świdnicy trafiła w beznadziejnej kondycji psychicznej. Fizycznie również nie było zbyt ciekawie: jej długa sierść była sklejona, skołtuniona, za uszami miała potężne dredy, niedożywiona. Nadzieja była tylko w domu tymczasowym.

Sunia okazuje się być domowym psem, zachowuje czystość, nie niszczy pozostawiona sama. Zdarzy jej się popiskiwać. Chętnie wychodzi na spacery i nawet wielkomiejski szum jej nie przeraża.

Miła potrzebuje harmonijnego domu, z konsekwentnym, stanowczym właścicielem. Mimo pewnej bojaźliwości, Miła lgnie do ludzi wytyczających jej jasne, klarowne zasady. Szybko się uczy, jest bardzo pojętnym, radosnym psem. Zna podstawowe komendy: siad, leżeć.

Jeśli chodzi o stosunek do zwierząt: preferowany jest dom bez zwierząt. Miła w ramach rozrywki gania koty, a psów bardzo się boi. Wszak w domu tymczasowym ma psiego kompana, to jest to pies ignorujący zwierzęta, nienawiązujący z nią kontaktu i jego przestała się bać po 2 tygodniach.

Miła nie nadaje się do domu z malutkimi dziećmi i najlepiej gdyby dom, w którym zamieszka nie był domem w którym pojawia się często wielu gości. Boi się obcych mężczyzn (ale nie wszystkich) i reaguje histerycznie na gwałtowne obłapianie, nachylanie się nad nią i gwałtowne gesty.

Miła to naprawdę skrzywdzony pies i nowy właściciel musi być tego świadomy. Odnajdzie się w nowym domu, ale potrzebne jest zaangażowanie, a być może współpraca z behawiorystą. Miła szuka domu wyłącznie jako pies salonowy 🙂 Nie nadaje się do budy.

Sunia jest w domu tymczasowym we Wrocławiu, ale istnieje możliwość ewentualnego transportu. Obowiązuje wizyta przed adopcyjna i podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt ws adopcji: tel. 790 241 451 (jeśli nie odpowiada proszę o SMS)