Szczeniaki – suczki ze Słotwiny

DATA PRZYJĘCIA: 9.01.20

POCHODZENIE: UG ŚWIDNICA, Policja Słotwina

WIELKOŚĆ: DOCELOWO MINIMUM ŚREDNIE (15 KG)

Prezentujemy do adopcji 5 suczek, szczeniaków, które trafiły do schroniska z matką. Wszystkie były w opłakanym stanie i mnóstwo czasu zajęło nam leczenie psów i doprowadzenie ich do tak dobrej kondycji, w jakiej znajdują się teraz. Szczenięta posiadały pasożyty wewnętrzne, były wychudzone, bojaźliwe.  Ich zdrowie udało się naprawić, teraz czas na adopcję.

Szczenięta wymagają socjalizacji. Są bojaźliwe w pierwszym kontakcie z nowymi, obcymi bodźcami. To bardzo ważne, by potraktować tę informację priorytetowo i kontaktować się z behawiorystą, gdyż zachowanie to może się nasilać i w przyszłości powodować poważne problemy z różnorodnymi lękami.

Nie zachowują czystości. Jedzą samodzielnie suchą i mokrą karmę. Po adopcji zaleca się ponowne odrobaczenie psów (profilaktycznie), gdyż mimo naszych starań, diagnostyki, warunki schroniska nie są pomocne w leczeniu i zwalczaniu pasożytów wewnętrznych.

Posiadają książeczki zdrowia. Mają wykonane pierwsze szczepienia przeciwko chorobom wirusowym, są odrobaczone i odpchlone oraz zaczipowane. Aktualnie mają niecałe 3 miesiące i docelowo urosną na średnie psy (spokojnie 15 kg).

Uwaga!

Warunkiem adopcji może być wypełnienie w placówce ankiety przed adopcyjnej i w razie wątpliwości konieczność przeprowadzenia wizyty przed oddaniem psa.

Właściciel zobowiązuje się do chowania szczenięcia w domu, nie w kojcu ani łańcuchu. One potrzebują teraz maksimum uwagi ludzi.

Właściciel jest zobowiązany do sterylizacji suczki po osiągnięciu dojrzałości płciowej. Fundacja dofinansowuje 30% wartości zabiegu we wskazanej przychodni partnerskiej.

Na domy oczekują:

sunia 1511 – tricolor ADOPTOWANA

sunia 1512 – czarna podpalana z białymi znaczeniami ADOPTOWANA

sunia 1513 – brązowo-biała ADOPTOWANA

sunia 1514 – brązowo-biała z czarną maską ADOPTOWANA

sunia 1515 – brązowa pręgowana ADOPTOWANA