Zasady adopcji

Zapraszamy do zapoznania się, z naszym krótkim poradnikiem adopcji zwierzęcia. Staraliśmy się opisać w nim wszystkie najważniejsze aspekty związane z tym procesem.

Wybór zwierzęcia

Naszych podopiecznych znajdziesz na naszej stronie, w zakładce adopcyjnej lub tradycyjnie - w placówce. Tutaj również masz dostęp do pełnych informacji o każdym zwierzęciu - opisy znajdziesz na boksach i klatkach.

zasady-adopcji-box1

Zanim zdecydujesz, będziemy prosili o odpowiedź na
następujące pytania:

  • Pies ma mieszkać w mieszkaniu, czy domu z ogrodem?
  • Ma być domowy, czy żyć na zewnątrz?
  • W przypadku kota: Czy ma być wychodzący?
  • Jak długo zwierzę będzie zostawało samo w domu?
  • Czy w domu są dzieci? W jakim wieku?
  • Czy w domu pojawiają się często goście, obce osoby?
  • Jaki poziom aktywności preferujesz?
  • Czy w domu są inne zwierzęta?
zasady-adopcji-box-2

Kryterium wieku jest dopiero kolejnym etapem doboru zwierzęcia, a jego wygląd - ostatnim.

Nie pozwolimy Ci zapomnieć, że poszukujesz pupila w schronisku, czyli miejscu dla tych porzucanych i niechcianych czworonogów, które niosą ze sobą bagaż, często trudnych doświadczeń.

Adopcja zwierzęcia ze schroniska to inaczej pomoc.

Nie pracujemy tutaj ze zwierzakami domowymi, wychowywanymi w warunkach bezstresowych. Dokładamy wszelkich starań by jak najlepiej poznać naszych podopiecznych, zawsze jednak istnieje ryzyko, że ten uroczy piesek czy kotek po adopcji zmieni swoje zachowanie lub zachoruje.

Nie dajemy gwarancji

jak w przyszłości będzie wyglądał adoptowany szczeniak i na próżno szukać u nas zwierząt rasowych - mimo to, wszystkie czworonogi są przeuroczymi mieszkańcami schroniska.

Pomagamy również po adopcji

W razie wystąpienia niepożądanych zachowań adoptowanego zwierzęcia, czekamy na kontakt. Nasi fachowcy służą wsparciem i poradą, jesteśmy przygotowani by pomóc Ci w trudnych sytuacjach.

zasady-adopcji-box-4

Co jeśli zwierzę zachoruje?

Możesz liczyć na wsparcie Gabinetu Weterynaryjnego LISEK przy schronisku. Adoptowane ze schroniska czworonogi traktowane są ulgowo - mogą liczyć na preferencyjne ceny usług i zabiegów. 

Nasze zwierzęta otrzymują przy adopcjach pakiet szczepień i profilaktykę przeciwpasożytniczą. Są kastrowane lub sterylizowane, jeśli spełnione jest kryterium wieku.

Adoptując szczenię lub kocię, musisz liczyć się z obowiązkiem wykonania tego zabiegu we własnym zakresie.